تبلیغات
خانه ستارگان - randy orton (بیوگرافی-عکس)
خانه ستارگان

همه چیز درباره ستارگان

رندال کیت اورتن( Randal Keith Orton)متولّد اول آوریل 1980 (‎۱۲ فروردین ۱۳۵۹) در نشویل، تنسی (Knoxville ،Tennessee) و لیست شده از ایالت سن لوئیس میزوری در ایالات متحده امریکا است. او یک کشتی گیر حرفه ای است که هم اکنون در کمپانی دبلیو دبلیو ای (WWE) مشغول به کار است .

کمپانی دبلیو دبلیو ای هم اکنون دارای سه برند مختلف است که رندی اورتن در برند اسمکدان (Smackdown) مشغول به کار است. رندی ارتن نسل سوم کشتی گیر های حرفه ای است و از یک خانواده ورزشی و با سابقه در زمینه ی کشتی است .

پدر بزرگ رندی به نام باب اورتن سینیور (Bob Orton Sr)، پدر رندی به نام کابوی باب اروتن (Cowboy Bob Orton) و همچنین عموی رندی به نام بری اورتن (Barry Orton) در عرصه کشتی فعال بودند و در کمپانی دبلیو دبلیو ای سالها کار کردند و از اسطوره های این رشته محسوب می شوند. خانواده اورتن دومین خانواده در کمپانی دبلیو دبلیو ای بعد از خانواده مکمن (McMahon) از لحاظ اعتبار و اهمیّت هستند.

زندگی شخصی:

رندی اورتن در اول آوریل 1980 در نشویل، تنسی به دنیا آمد. فرزند الاینی (Elaine) و کابوی باب اورتن (Cowboy Bob orton). اورتن دو برادر و خواهر کوچکتر به نام بکی (Becky) و ناتان (Nathan) دارد. رندی را به خاطر تجربه سختی های زندگی، به عنوان یک کشتی کچ کار حرفه ای می شناسند که در بسیاری از مسابقات سنگین با کشتی کچ کاران افسانه ایی و پر طرفدار، با تحمل ضربات سنگین آنان و وارد کردن ضربه های سنگین به آن ها مهارت بالایی دارد به نوعی آنها تا حدی بالایی از رندی حساب می برند و احترام می گذارند .

پدر و مادر رندی سعی کردند که وی را متقاعد کنند که از این تجارت یعنی کشتی دور بماند . آنها به او هشدار دادند که زندگی در رینگ به معنی زندگی در جاده ایی به دور از خانواده است . اورتن از دبیرستان مرکزی هازلوود (Hazelwood Central High School) ثبت نام کرد . او در آن زمان یک کشتی گیر آماتور بود. بعد از فارق التحصیل شدن از هازلوود در سال 1998، اورتن یک افسر نیروهای دریایی آمریکا بود . آنجا به او یک برگهٔ اتهام به آشوب گری، یک سال بعد از رفتن به AWOL داده شد. او در دو موقعیّت جداگانه از دستور فرماندهٔ بالاتر خود سرپیچی کرد . اورتن با یونیفورم نظامی کددار ارتش آمریکا برای 28 روز فرار کرد و در طی یک دادگاه نظامی مخصوص محکوم شد .

آموزش کشتی کج:

قبل از اینکه رندی پا به کمپانی دبلیو دبلیو ای بگذارد و در رقابت های اصلی شرکت داشته باشد، به مدت یک ماه در انجمن کشتی مید-میزوری-مرکز مشاوره کشتی ایلینویز جنوبی در سن لوئیز، شعبه ایی از باشگاه تاریخی سن لوئیز با سرپرستی و مربیگری سم ماچینیک (Sam Muchnick) در آن باشگاه، توسط سم و پدرش آموزش دید و تمرین کرد .

او همچنین چند مسابقه را داوری کرده است .در سال 2001، اورتن یک قرارداد با کمپانی دبلیو دبلیو ای بست و کمپانی دبلیو دبلیو ای او رابه منطقهٔ ترقی دهندهٔ کشتی گیرانی که برای کمپانی است یعنی اوهایو ولی رسلینگ (Ohio Valley Wrestling) فرستاده شد. رندی به اویاهو ولی رسلینگ پیوست و مشغول به کار در این لیگ شد که در این دوره وی موفق شد در قالب یک تورنمنت قهرمانی تگ تیم با بابی ایتن (Bobby Eaton) تورنمنت قهرمانی را برنده شدند و با شکست مستر بلک (Mr.Black) دارنده ی کمربند OVW هاردکور شد. یعنی موفق شد دو بار عنوانOVW هاردکور رادر دو موقعیت مناسب جداگانه کسب کند .

آغاز کار در کمپانی WWE:

پس از این دوره رندی اورتن یک قرارداد را با کمپانی دبلیو دبلیو ای امضا کرد و در همان ابتدای کارش در کمپانی به عضویت گروه اوولوشن (Evolution) درآمد . گروه اوولوشن متشکل از 4 عضو با نامهای ریک فلیر (Ric Flair) ، تریپُل اچ (Triple H) ، دیو باتیستا (Dave Batista) و رندی اورتن بود . رندی توسط ریک فلر به گروه اوولوشن معرفی و وارد اوولوشن شد . با این ورود بود که منجر شد سریعا عنوان اینتر کانتینِنتال را یکبار از آن خود کند که اولین عنوانش در کمپانی بود . اورتن همچنین لقب قاتل اسطوره ها (Legend Killer) را از آن خود کرد . وی در طی یک استوری لاین که بی احترامی به کهنه کاران دبلیو دبلیو ای و با حمله ی فیزیکی به آن ها و رقابت با اسطوره های مختلف بود اکثر آنها را شکست داد و این لقب از آن او شد .

اولین بازی اورتن که از تلویزیون پخش شد ، مقابل هارد کور هالی (Hardcore Holly) در اسمکدان در تاریخ 25 آوریل 2002 بود . خیلی زود اورتن مورد علاقه ی هواداران شد و در یک سری مسابقه ها با هالی قرار گرفت .

در سپتامبر 2002 اورتن به برند راو (Raw) منتقل شد. او در اولین مسابقه اش استیو ریچاردز را شکست داد. در هفته های اول شروع کارش در راو اورتن از مصدومیت شانه اش رنج می برد. و برای چند ماه قادر به کشتی گرفتن نبود.

بعد از ریکاوری ، اورتن در بخش شبکهٔ خبری رندی در راو ظاهر شد یک بخش خبری با حضور خودش که دربارهٔ شرایطش صحبت می کند . راو که به عنوان یک شوء دوشنبه شب ها پخش می شود در شوء خود برنامه های گذرایی از رندی برنامه های نشان داد که موجب شد اورتن کم کم به شخصیتی که عاشق خود و خودخواه تبدیل شود. بعد از این که مصدومیّت اورتن بهبود یافت. به اوولوشن ملحق شد . گروه اوولوشن در راو از 2003 تا2004 کار کرد با درجهٔ بالایی از چیرگیشان در راو، به طوری که بعد از آرماگدون (Armageddon) در سال 2003 تمامی کمربندهای قهرمانی موجود مردان در راو در دست اعضای گروه اوولوشن بود .

در سال 2003 اورتن بیشتر وقت خود را به کمک کردن به تریپُل اچ در برابر رقیبانش برای کمربند سنگین وزن جهان گذاشت . اورتن به تریپل اچ در مسابقهٔ شش نفرهٔ المینیشن چمبر برای کمربند سنگین وزن جهان در سامر اسلم پیوست . که در درجهٔ اول از مقام تریپل اچ حفاظت کند. که توسط گلدبرگ (Goldberg) حذف شد. بعد رندی خود را قاتل اسطوره ها (Legend Killer) معرفی کرد ، و خود را به عنوان یک جوان تازه کار با استعداد و کشتی گیر حرفه ای آینده معرفی کرد.او شروع به دشمنی با اسطوره های کشتی و با بد جنس نشان دادن خود با بی احترامی های پر سر وصدایش مقابل اسطوره های دبلیو دبلیو ای که درخور احترام در تاریخ کشتی بودند . با کمک هم تیمی و مشاورش ریک فلر ، او شاون مایکلز (Shawn Michaels) را در آنفورگیون شکست داد .

سپس او به صورت هارلی ریس (Harley Race) در 26 آوریل 2004 چک زد. در طی این زمان اورتن شروع به استفاده از حرکت پایانی (Finisher) که می خواست کرد یعنی RKO . اورتن خیلی زود راب ون دام (Rob Van Dam) را برای عنوان اینتر کانتیننتال در 14 دسامبر 2003 شکست داد . بااین برد، اورتن طولانی ترین مدت داشتن کمربند اینتر کانتیننتال رابه مدت 7 سال شروع کرده بود. بعد از این مسابقه کمربند را 7 ماه نگه داشت. در سال 2004 اورتن با کشتی کچ کار نیمه باز نشسته میک فولی (Mick FOley) رقابت کرد ، میک برای مسابقات بسیار سنگین و سخت و توانایی وارد کردن ضرباتی با درد شدید به حریف مشهور بود. مسابقه هایی که میک در آنها مهارت داشت مسابقه ی هارد کور (Hardcore match) نامیده می شود که در این دست مسابقه ها رقبا می توانند علاوه بر وارد کردن ضربه و فن از اشیاء بیرون رینگ و اشیائ که زیر رینگ قرار داده شده برای آسیب زدن شدید به هم استفاده کنند .

امّا اوج شکوفایی رندی اورتن به سامراسلم (SummerSlam) در سال 2004 برمی گردد که وی در سن 24 سالگی موفق شد در یک رقابت با کریس بنوا (Chris Benoit) که دارندهٔ کمربند سنگین وزن جهان در آن موقع بود ، او را شکست دهد و به عنوان جوان ترین قهرمان سنگین وزن جهان در تاریخ دبلیو دبلیو ای شناخته شود. این عنوان تاکنون در اختیار رندی مانده است . با اشاره به این که کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان در رسلمنیا 20 ، در سال 2003 در این رسلمنیا مسابقه ایی بین شاون مایکلز و کریس بنوا و قهرمان کمربند سنگین وزن جهان تریپُل اچ برگذار شد که در این مسابقه کریس بنوا برنده شد و قهرمان کمربند سنگین وزن جهان شد . امّا در سامر اسلم این کمربند را به رندی باخت .

بعد از این بردن کمربند قهرمانی توسط رندی، تریپل اچ و سایر اعضا نسبت به وی حسادت می کردند بعد از این که رندی با برد در مسابقهٔ برگشت از کمربند قهرمانی خود دفاع کرد همان شب اوولوشن جشنی برای مسخره کردن و دست انداختن وی ترتیب دادند . اوولوشن برای نشان دادن رضایت دروغی خود و تبریک گفتن برای یپیروزی بازی برگشت رندی و قهرمانی اش وارد رینگ شدند . باتیستا رندی را روی شانه های خود گذاشت . و تریپل اچ روبروی رندی ایستاد و انگشت شصت خود را به نشانه ی خوشحالی خود از قهرمانی رندی نشان داد ولی کمی بعد انگشت شصت خود را به نشانه ی نارضایتی خود پایین آورد ودر همین حال باتیستا رندی را از روی شانه های خود انداخت و ریک فلر و باتیستا به اورتن حمله کردند و تریپل اچ به شدت به رندی حمله کرد و صورت رندی را پر از خون کرد و رندی را از گروه اخراج کرد و چندی بعد تریپل اچ به اورتن دستور داد کمربند را به وی بدهد و دست از کمربند بکشد تا تریپل اچ رندی را به گروه بازگرداند اما رندی دستش را از کمربند نکشید و نپذیرفت و روی صورت تریپل اچ آب دهان انداخت .

رندی به کار خود در اوولوشن پایان داد و با این کار او کشتی گیر محبوب بینندگان شد . او دشمنی خود را با هم تیمی های خود در اوولوشن ادامه داد . یک ماه بعد رندی کمربند خود را در طی یک بازی با شکست در برابر تریپل اچ در آنفورگیون از دست داد . برای انتقام ، در یک برنامه هنگامی که اعضای اوولوشن برای کمربند قهرمانی تریپل اچ جشن گرفته بودند ، اورتن در چیزی به شکل کیک ، آنها را با این کیک بزرگ شگفت زده کرد در حالی که رندی در کیک پنهان شده بود ، بیرون آمد و به اوولوشن حمله کرد و آنها را زد و کمربند را برداشت و آن را بالا برد و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت . در یک سری مسابقات دبلیو دبلیو ای تحت عنوان سه شنبهٔ حرام (Taboo Tuesday) در مسابقهٔ قفس ریک فلر را مغلوب کرد . بعد از این رندی به مدت یک هفته مدیر برند راو شد و در سری مسابقات سروایور سرییز (Survivor series) یک بازی با اوولوشن ترتیب داد و با پین کردن آخرین نفر یعنی تریپل اچ پیروزی را برای تیم خود بدست آورد(پین اصطلاحی در کشتی کچ است که در معنی به معنای سنجاق است و در کشتی کچ زمانی که یک کچ کار روی زمین می افتد و دیگری روی او قرار می گیرد و پای آن شخص را بلند می کند شبیه یک سنجاق می شود و حتما باید پشت آن فرد کاملا روی زمین رینگ باشد آن موقع داور تا شماره ی 3 می شمارد و کسی که حریف را کاور کرده برنده می شود) . اورتن دشمنی خود را با تریپل اچ ادامه داد و او از اختیار خود برای دفاع از کمربندش در مقابل حریفان خود استفاده کرد در سال 2005 به رندی شانس دیگری برای قهرمانی در یک مسابقه داده شد ولی او در این مسابقهٔ شش نفرهٔ المینیشن چمبر در سری مسابقات انقلاب سال جدید (New year`s Revolution) توسط تریپل اچ پین شد و باخت. چندی بعد اورتن ، باتیستا را شکست داد که بازی ای برای کمربند سنگین وزن جهان در مقابل تریپل اچ در رویال رامبل کسب کند . در رویال رامبل، تریپل اچ رندی را شکست داد و کمربند خود را حفظ کرد .

سپس در اواخر سال 2005 ، درگیری رندی با گروه اوولوشن شروع شد و پس از درگیری های مختلف وی از این گروه جدا شد . پس از رندی ، باتیستا هم چندی دیگر از این گروه جدا شد و عملا کار گروه اوولوشن به پایان رسید . اما در سال 2006 ، رندی اورتن و ادج (Edge) با هم تیمی را به نام ریتد-آر کی او (Rated-Rko) تشکیل دادند و با یکدیگر به عنوان قهرمانی تیمی جهان هم رسیدند . در این دوره شاهد درگیری های زیبای تیم ریتد-آر کی او با تیم دی اکس (DX) بودیم . تیم دی اکس شامل شاون مایکلز (Shawn Michaels) و تریپل اچ (Triple H) بود. اما در سال 2007 تیم ریتد-آر کی او از هم پاشیده شد و رندی اورتن به تنهایی کار خود را ادامه داد .

مسابقات یک نفره:

اورتن یک رابطه ی آشکار را با استیسی کیبلر (Stacy Kiebler) را شروع کرد و به طورخلاصه با کریسچن (Christian) در فوریه2005 دشمن شد.در 28 فوریهدر راو, بیلی گراهام (Billy Graham) حضور داشت, که در آن او به اورتن نصیحتی کرد و به رندی گفت: به جایی برو که هیچ کشتی کچ کاری تا قبل از این آنجا نرفته باشد.اورتن سپس یک کوپی از مجله اسمکدان درست کرد که روی جلد آن تصویر آندرتیکر (The Undertaker) بالای آن پند گراهام نوشته شده بود, اورتن ادعا کرد که او خودش را جدای از سایر کشتی کچ کارانی که در رسلمنیا در شکستن سلسله برد های آندرتیکر ناموفق بوده وباختند, قرار خواهد داد.در کل ماه مارچ 2005 اوذتنسر به سر آندرتیکر میگذاشت, و مدعی بود که از آندر نمی ترسد.در 21 مارچ, اروتن یک بار دیگر تبدیل به یک آدم بد شد بعد از این که یک آر کی او (RKO) به دوست دخترش, استیسی کیبلر زد, واین حرکت باعث بیهوشی استیسی شد.زمانی که کشتی کچ کار افسانه ایی جیک رابرتز (Jake Roberts) به اورتن نصیحت کرد که آندرتیکر را دست کم نگیرداروتن یک آر کی او به رابرتز زد.اورتن خیلی سرسخستر و نترستر از آندرتیکر شده بود و او را مورد تمسخر و حمله میکرد و پدرش کابوی باب اورتن, آندر را گیج می کرد.در رسلمنیا 21 اگر چه تبلیغات و تحریک کردن های زیاد اورتن برای خودش (اورتن) ناموفق بود علی رغم دخات پدرش, او باخت.همان شب در راو, اورتن با باتیستا روبرو شد, که قهرمان سنگین وزن جهان شده بود.اورتن اعلام کرد که او در مسابقه اش با آندرتیکر بدترین نوع مصدومیت شانه را داشته است.رندی مدتی کناره گرفت و از مسابقات باز ماند, سپس اورتن در راو ظاهر شد و ادعا کرد که او فاقد شرایط لازم برای حق عضویت در قرعه کشی WWE درفت را به خاطر مصدومیتش نداشته است. اورتن به راو منتقل شد ولی با این وجود رئیس WWE وینس مکمون (Vince McMahon) مطلع بود که رندی به درستی یک کاندید برای درفت بوده.و با درخواست او موافقت کرد و اجازه ی برگشت او را به اسمکدان داد.اورتن دشمنی خود را با آندرتیکر دوباره روشن کرد, و او را در سامر اسلم با یک حواس پرت کردن از طرف پدرش شکست داد.دو ماه بعد, اورتن و پدرش آندرتیکر را در یک مسابقه ی تابوت (Handicap Casket Match) شکست دادند.

بازیگری:

در عرصهٔ هنر بازیگری، رندی اورتن اولین فیلم سینمایی خود را زیر نظر استودیوی فیلم سازی دبلیو دبلیو ای یعنی دبلیو دبلیو ای استودیو بازی کرد. نام این فیلم این چیزی است که من هستم (That's What I Am) می باشد. در این فیلم رندی اورتن به همراه ستاره هایی همچون اد هریس، امی مدیگان، مولی پارکر، دنیل ریباک و میا روز فرمپتون به ایفای نقش پرداخته است. رندی در این فیلم نقش اد فریل (Ed Freel) نقش پنجم فیلم را بازی می کند این فیلم 29 آپریل 2011 اکران شد. کارگردان نویسنده و تهیه کننده فیلم، مایکل پاون است و توزیع و پخش فیلم بر عهده ی شرکت ساموئل گلدوین فیلم (Samuel Goldwyn Film) بوده است و ژانر فیلم کمدی می باشد.همچنین این فیلم با هنرمندانش به جشنواره سانتا باربارا راه پیدا كرده است .

عکس های دیگر را بعدا اضافه خواهم کرد 

نظر یادتون نره!!!                                                                                 


نوشته شده در دوشنبه 3 مرداد 1390 ساعت 05:03 ب.ظ توسط کیانرخ نعمت گرگانی نظرات | |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگ

 قالب میهن بلاگ قالب وبلاگ فروشگاه اینترنتی ایران آرنا