تبلیغات
خانه ستارگان - Shakira(بیوگرافی-عکس)
خانه ستارگان

همه چیز درباره ستارگان

شکیرا ایزابل مبارک ریپل (shakira isabel mobarak ripoll) نام اصلی او می باشد . او خواننده ی پاپ و پاپ راک است که در خوانواده ی فقیری در کامبیا متولد شده است. نام او شکیرا است ، همان نام عربی شاکره. معنا ی اسمش به عربی می شود دختر شکر گذار . اما در مناتق غرب این اسم را زن یا دختر پر فضیلت معنا کرده اند.

 

او متولد دوم فبریه سال 1977 می باشد یعنی 34 ساله است . مادرس اهل کلمبیا بوده وپدرش اهل لبنان . زبان مادری او اسپانیایی است اما او به زبان های انگلیسی ، عربی ، ایتالیایی ، پرتغالی و فرانسوی هم آواز خوانده است همان طور که ملاحظه کردید او به پنج زبان آشنایی دارد . شکیرا و خواهر و برادر هایش نه نفر هستند که او از همه کوچک تر است . نژاد عربی او باعث شده است که او به خواندن شعر های عربی علاقه مند شود . او که اعلام کرده است کحه به ریشه ی عربی خود افتخار می کند ف رقص شکم (رقص عربی یا رقص شرقی است که ویژه ی بانوان است که مهم ترین حرکت این رقص حرکت باسن است) از مادر بزگ لبنانی اش یاد گرفت لازم به ذکر است که او از جواهرات  متنفر است .

او وقتی هشت ساله بود چند آواز خواند و استعدادش را کشف کرد . او به امید تبدیل شدن به یک مدل به Bogotá رفت اما به جای آن قراردادی برای ضبط موسیقی برای یک بخش سونی کلمبیا امضا کرد. اولین آلبوم او یعنی Magia شامل آهنگ هایی بود که او در طول پنج یا شش سال قبل نوشته بود و در بر گیرنده ی اولین تلاش های او در این راه بود.هرچند که این آلبوم موفقیتی جهانی برای او در بر نداشت اما نام او را در کشورش بر سر زبانها انداخت.
او به خاطر طبیعت پاپ گونه ی کار بعدی اش که در سال 1993 با نام Peligro  منتشر شد ناراضی بود ، شکیرا مسیرش را برای مدتی تغییر داد و در سال 1994 به عضویت کمپانی نمایش های تلوزیونی "El Oasis" درآمد.

شکیرا در جست و جوی موفقیت "امیلیو استفان" همسر گلوریا را که یک فرد موفق در موسیقی بود به عنوان مدیر و تهیه کننده ی کارهایش انتخاب کرد. حرکت او زمانی نتیجه داد که آلبوم بعدی او در سال 1998با نام Dónde Están los Ladrones به معنا ی دزد ها کجا هستند موفقیتی بزرگ تری نسبت به قبلی کسب کرد.مسئله ی دیگر این بود که حدود 11هفته رتبه ی اول بیلبورد البوم های لاتین را داشت و دو رتبه ی اول در امریکا(در جدول لاتین) با Ciega, Sordomuda و "Tu". هر چند که تراک اصلی البوم "Ojos Así" اشاره ای واضح به موسیقی عربی بود که او از پدرش آن را به ارث برده بود.

زمانی که شکیرا در سال 1995به ضبط موسیقی بازگشت کنترل بیشتری بر روی موسیقی خود نشان داد و بیشتر بر روی راک اند رول کار کرد _به علاوه طنین عربی_در میان کار پاپ لاتین او به چشم می آمد. اولین نتایج این کار"Pies Descalzos" به معنا ی پا برهنه بود که در سال 1995 منتشر شد و در ابتدا به کندی به فروش می رسید .

 


آلبوم کم کم شروع به دریافت تقدیرهای متفاوت برای Estoy Aqui که موفقیت بزرگی در سرتاسر امریکای لاتین و نیز اسپانیا کسب کرده بود، کرد. پس از پیشرفت" Pies Descalzos" او به ساختن مشتقات آن ادامه داد یعنی: "Dónde Estás Corazón" و "Antología" و "Pienso en Ti" و "Un Poco de Amor" و "Se Quiere, Se Mata".البوم رتبه ی اول را در هشت کشور جهان کسب کرد و سرانجام در امریکا حدود 300000 نسخه به فروش رسید. شکیرا دو سال را به گردش و ترقی گذراند ولی او سرانجام در سال 1997 El Oasis را ترک کرد .

او پس از مدتی بر روی اولین آلبوم خود به زبان انگلیسی با نام "Laundry Service "شروع به کار کرد."هرگاه ،هرزمان" آلبوم بعدی او بود که دراواخر سال 2001 منتشر شد و او را در زبان انگلیسی نیز به یک ستاره تبدیل کرد."Laundry Service"در جدول پاپ امریکا در جای سوم و "هر گاه ،هرزمان"نیز در بین ده آهنگ برتر قرار داشت.آلبوم بعدی او در بین ده آلبوم برتر و در مکان نهم قرار داشت.کمتر از یک سال پس از انتشار ان "Laundry Service "سه برابر 300000 نسخه به فروش رسیده بود.بازبینیها از "Laundry Service " آن را به بخش های تاثیرگذارترانه های شکیرا به زبان انگلیسی تقسیم کرد اما تقریبا تمام آن ها مطابق تصورات ذهنی او بودند . لازم به ذکر است که در همن سال 2001 شایعه شده بود که او با پسر رئیس جمهور آمریکا نامزد کرده اند .


 تور مسافرتی گسترده برای ساپورت "Laundry Service "وقفه ای طولانی برای خواننده ایجاد کرد بنا بر این مجموعه ی ریمیکس Laundry Service: Washed and Dried و آلبوم (Live & Off the Record) (که در واقع ضبط شده ی اجرای زنده بود) او به جای آلبومی جدید منتشر شد.شکیرا به زودی شروع به نوشتن آلبوم بعدی خود کرد و خیلی زود 60 آهنگ آماده کرده بود که بعضی به زبان انگلیسی و بعضی به زبان اسپانیایی بودند. بیست آهنگ برای دو آلبوم مختلف انتخاب شدند.هر دو این آلبوم ها در سال 2005منتشر شدند و هر دو جز ده کار برتر بودند. آلبوم"فیجکشن اورال" که به زبان اسپانیایی بود در ماه ژوئن در جایگاه چهارم و آلبوم "اورال فیکسیشن" که در ماه نوامبر منتشر شد در جایگاه پنجم قرار داشت. زمانی که فروش "اورال فیکسیشن" در سال 2006 رو به رکود گذاشت اهنگ "Hip Don't Lie" که اخیرا ضبط شده بود در بیلبورد آهنگ های برتر ژوئن قرار گرفت و یکی از موفقیت های بزرگ شکیرا را برای او به ارمغان اورد .

او در جام جهانی 2010 یک آهنگ در آلمان و آفریقای جنوبی به انگلیسی و اسپانیایی اجرا کرده است همچنین در جشن قهرمانی اسپانیا در مادرید کنسرت برگزار نمود . وی همچنین مدتی مدل تبلیغاتی شرکت های معتبر مثل شرکت نوکیا ، پپسی و... بوده است . جرارد پیکه در سال 2010 از شکیرا درخواست ازدواج کرد وشکیرا به او جواب مثبت داد.

: Magia (اعجاز)

 • ۱۹۹۳: Peligro
 • ۱۹۹۵: Pies Descalzos
 • ۱۹۹۸: ¿Dónde Están Los Ladrones?
 • ۲۰۰۰: MTV Unplugged
 • ۲۰۰۱: Laundry Service
 • ۲۰۰۱: Servicio de Lavanderia
 • ۲۰۰۲: Laundry Service: Washed & Dried
 • ۲۰۰۲: Grandes Exitos
 • ۲۰۰۴: Live & Off the Record
 • ۲۰۰۵: Fijación Oral Vol. ۱
 • ۲۰۰۵: Oral Fixation Vol. ۲
 • ۲۰۰۹: She Wolf
 •  Sale El Sol

  نظر یادتون نره!!!


 • نوشته شده در یکشنبه 2 مرداد 1390 ساعت 11:36 ق.ظ توسط کیانرخ نعمت گرگانی نظرات | |


  قالب وبلاگ : قالب وبلاگ

   قالب میهن بلاگ قالب وبلاگ فروشگاه اینترنتی ایران آرنا